catHero__img
Щоденні екскурсії
Більше 1000 екскурсій в рік

Озеро Синевир: дзеркало Карпат

Озеро Синевир Хвойні Карпати можуть здатися таємничим краєм, який ховає погляд у густих лісистих схилах. Його душа, озеро Синевир, відкривається небесній висі на недоступних вершинах. Де синява найбільшого озера гір вдивляється в хмари зіницею-островом. Подорож до нього – справжній шлях від метушні усього світу до відкриття вічної краси на даху Землі.

Краса Морського Ока

Озеро Синевир розлилося (утворилось) близько 10 тисяч років тому. Його ім’я названий Національний парк, який охороняє природні дива Міжгірського району. Під покровом майже двохсотлітніх ялин тут можна зустріти багатьох тварин зі сторінок Червоної Книги. А також відчути присутність давніх персонажів з неписаних книг фольклору. Двоє з них зримо відображаються в дзеркальній поверхні водойми.

Стежки туристичного маршруту можна подолати верхи на конях, велосипедах або пішки. Пункти привалу на казковому озері облаштовані для відпочинку та насолоди чистою природою. Полонини Боржави захоплюють погляд мальовничим краєвидом, що нагадує зелений океан під покровом туману. Але найбільш вражаючий вид дарує вершина гори Озерної. Опинившись на піку Внутрішніх Горган, можна побачити внизу блакитне сяйво Синевиру – або Морського Ока Карпат.

Озеро Синевир – одне із семи чудес природи

Майже 7 гектарів водного дзеркала у воронці стрімких схилів захоплюють своїми квітами. Ніде в горах не зустрінеш стільки блакитної синяви. Правильна форма озера і невеликий острів посередині уподібнюють Синевир до живого ока. Каскад ялин не допускає до берегів швидкі вітри – рівна гладь води лише іноді покривається хвильками. Перекинуті небеса в глибині подарували озеру Синевир статус одного із семи чудес України.

В синіх водах Синевиру немає ні грама солі – крізь прозору гладь навіть на глибині можна розглянути мальків форелі. Річка Теребля, що спускається від озера до підніжжя Горган, пропонує рибалкам захоплююче полювання. Райдужна, струмкова і озерна форель пустує в чистих хвилях, її можна ловити неподалік штучних каскадів в місці злиття Тереблі і Ріки. На мілководді озера можна побачити річкових раків – вірних показників прісної води. Поласувати ними під ялинами заповідника не вдасться. Зате сусідні галявини дуже гостинні для гурманів – тут можна придбати карпатські гриби, високогірний мед та інші місцеві делікатеси.

Таємниці і легенди Синевира

Круті береги Синевира рідко накриває паводок: підземний струмок регулює висоту озерної гладі. Найбільш високогірна водойма українських Карпат озеро Синевир прогрівається сонцем лише на метр-два глибини. Нижче вода, народжена в кам’яних надрах, тримає цілорічну температуру +4 С. Осквернити піднебесне око купанням наважиться не кожен, але заглянути в його чисту глибину дозволено всім. Оглядовий майданчик, що входить в спокійну воду із західного берега, відкриває вид на синьо-зелене дзеркало з хмарами і дерев’яні скульптури протилежного берега.

Майстерна різьба на велетенських стовбурах червоного дерева являє міфічних закоханих. Колись графська дочка Синь наповнила сльозами місцеву долину, переживаючи розлуку з пастухом Виром. Сьогодні віроломно убитий каменепадом Вир споглядає озеро з сліз разом з коханою. Біля його ніг – овечки, поруч з синню годує малюка олениха. Легенда не змінює правді лише в історії з катастрофою скель. Після відходу льодовика на високогірну долину обрушилися схили гори Червоної. Перекривши вузьку ущелину, камені утворили чашу озера. Її і по сей день наповнюють три струмка, приховуючи від очей верхівку острова під час повені.

Побачити озеро Синевир в повній красі можна в рамках екскурсії на Синевир «Перлини Межигір’я». Адже де ще шукати справжні перли гір, як не в Морському Оці піднебесся!